Fastighetsägarna Sverige

Fastighetsägarna använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen av vår webbplats. Genom att du fortsätter att använda våra tjänster förutsätter vi att du godkänner detta. Läs mer om cookies

Ok

Kontakta Fastighetsägarna Sveriges kansli

Här hittar du kontaktuppgifter till oss på Fastighetsägarna Sveriges kansli. Fastighetsägarna Sverige arbetar med övergripande nationella frågor. Medlemsärenden eller lokalt geografiskt begränsade frågor hänvisar vi till våra regionföreningar.

Kontaktuppgifter till våra fyra regionföreningar och lokalkontor hittar du i menyn.

Utdelningsadress: Box 16132, 103 23 Stockholm
Besöksadress: Drottninggatan 33, Stockholm
Telefon: 08-613 57 00
E-post: info@fastighetsagarna.se

Har du frågor angående webbshop eller Fastighetsägarna Dokument är du välkommen att kontakta vår support och kundtjänst vardagar 09:00- 17:00 på telefon 010-199 01 99 eller e-post info@fastighetsagarnadokument.se

Näringspolitik

Martin Lindvall

Samhällspolitisk chef

Telefon: 08-613 57 32, 070-829 57 32
martin.lindvall@fastighetsagarna.se

Tomas Ernhagen
Chefekonom

Telefon: 08-613 57 24, 070-417 38 43
tomas.ernhagen@fastighetsagarna.se

 

 

Rikard Silverfur
Näringspolitisk expert

Telefon: 08-613 57 20, 070-22 87 167
rikard.silverfur@fastighetsagarna.se

 

 

Ulla Werkell
Skattejurist

Telefon: 08-613 57 23, 070-572 33 85
ulla.werkell@fastighetsagarna.se

Juridik


 

Marie Öhrström
Chefsjurist


Telefon: 08-613 57 22
marie.ohrstrom@fastighetsagarna.se

Line Zandén 
Förbundsjurist 

Telefon:  08-613 57 40 
line.zanden@fastighetsagarna.se

     

Kommunikation och pressfrågor

 

 

Niklas Stavegård 
Kommunikationschef 

Telefon: 08-613 57 25, 072-738 22 27
niklas.stavegard@fastighetsagarna.se

Gunilla Sandberg 
Kommunikatör

Telefon: 08-613 57 41, 070-730 68 34
gunilla.sandberg@fastighetsagarna.se

 

Marknad och administration

 


 

Dorothea Eriksson
VD-assistent, sjukskriven


Telefon: 08-613 57 00
administration@fastighetsagarna.se

Katja Kalda 
Marknadsansvarig 

Telefon:  08-613 57 81 
katja.kalda@fastighetsagarna.se

Ekonomi

Har du frågor kring fakturor eller andra ekonomiärenden? 
Var vänlig kontakta vår växel på telefon 08-617 75 00 eller på 
e-post ekonomiavdelningen.service@fastighetsagarna.se

Ledning

Reinhold Lennebo
VD

Telefon: 08-613 57 10, 070-512 33 90
reinhold.lennebo@fastighetsagarna.se
 
Marie Ling-Vannerus
Strategi och utveckling

Telefon:  70-559 49 41 
marie.ling-vannerus@fastighetsagarna.se